Salonik Fryzjersko - Kosmetyczny
Oleśnica, ul. Sikorskiego 6 (z boku sklepu "DINO")
 
     

O dłonie trzeba dbać tak jak o włosy i cerę. Zaleca się przynajmniej raz w tygodniu poświęcić im kilkanaście minut. Eleganckie ubranie, biżuteria i drogie perfumy nie są w stanie zatrzeć przykrego wrażenia, jakie wywołuje widok zniszczonych i nie zadbanych paznokci.

Piękny wygląd - zawsze i wszędzie
Piękne, wypielęgnowane dłonie są ozdobą każdej eleganckiej kobiety. Paznokcie nie muszą być pomalowane, ale zadbana, wypolerowana płytka jest również bardzo estetyczna. Obecnie na rynku kosmetycznym istnieje wiele metod i sposobów pozwalających każdej z nas mieć satysfakcjonująco piękne dłonie.

Dla Pań o łamliwych, kruchych paznokciach też jest ratunek, - Tipsy... Dlatego właśnie chcielibyśmy pokazać, w jaki sposób dzięki naszej pomocy możecie Panie uzyskać piękne i zadbane dłonie.

TIPSY
Proponujemy tipsy żelowe - metoda UV (światłoutwardzalne). Dobrze wykonane przypominają naturalne paznokcie. Można je założyć na specjalne okazje (śluby, sylwester, itp.) lub nosić na co dzień, a nasze dłonie będą wyglądały każdego dnia pięknie.

Paniom, które zdecydują się na założenie tipsów zalecamy uzupełnienie tipsów, co 2 - 3 tygodnie (zależne jest to od indywidualnego tempa wzrostu płytki paznokcia danej osoby). Warto podkreślić, że lakier na tipsach utrzymuje się o wiele dłużej niż na naturalnych paznokciach (nawet do 3 tygodni).
Żelem UV można także stosować do zabezpieczenia swoich własnych długich paznokci, co pozwala w większym stopniu uniknąć ich złamania. Żel UV rewelacyjnie wyrównuje też płytkę paznokcia nadając mu naturalnie "czysty" połysk. Można go stosować zarówno do paznokci dłoni jak stóp.

Do góryˆ

Dieta dla paznokci
By zachować naturalny i zdrowy wygląd, a także odpowiednią twardość i odporność na łamliwość paznokcie potrzebują witamin z grupy B - białka, żelaza itp. Dlatego naszej codziennej diecie powinny się znaleźć przede wszystkim:

 • pełnoziarniste pieczywo,
 • płatki owsiane,
 • ryż, orzechy,
 • tłuszcze roślinne,
 • olej słonecznikowy,
 • mleko,
 • jogurt,
 • twaróg,
 • warzywa,
 • chude mięso,
 • ryby.

Pofałdowana płytka, rozdwojone końce lub białe plamki są najczęściej efektem braku w organizmie białka, witaminy B lub żelaza. Mogą też być objawem zaburzeń w pracy tarczycy. Dobrze, więc będzie udać się do lekarza, który pomorze nam dobrać odpowiednie witaminy dla nas, a w poważniejszych przypadkach zastosuje leczenie.

Do góryˆ

U kosmetyczki
Każda z Was drogie Panie może zafundować sobie wizytę w salonie kosmetycznym (którą gorąco polecamy), jeżeli same obawiacie się ingerować we własną płytkę paznokcia (co często kończy się przykrymi doświadczeniami, jeżeli zrobiony zabieg przez nas same jest niefachowo wykonany).
W takim salonie dostaniecie Panie fachową poradę jak zadbać o swoje dłonie, a przy okazji można podpatrzeć jak robi to fachowiec...

Zanim nałożymy lakier - manicurzystka nie tylko nadaje kształt, ale przede wszystkim poleruje powierzchnię płytki paznokcia celem usunięcia pionowych bruzd. Po takim zabiegu płytka jest równa, nie porowata i błyszcząca. Obecnie najmodniejszy kształt paznokci przypomina kwadrat. Przy krótkich paznokciach, wygodniejsze są jednak tradycyjne owalne tzw. migdałowe kształty.

Obecnie odchodzi się od metody wycinania skórek, preferując bezinwazyjne techniki manicure. Do właśnie takich mniej agresywnych metod należy tzw. Manicure biologiczny, polegający na odsunięciu skórek kopytkiem oraz nałożeniem na skórki oliwki zmiękczającej i removera.

Do góryˆ

Domowym sposobem:

 • "Babcina maseczka na dłonie" Sposób ten stosowany już przez nasze babcie przywraca gładkość skórze naszych dłoni, a także odżywia nasze paznokcie. Polega ona na nieznacznym podgrzaniu oliwki z oliwek, a następnie wymoczeniu dłoni przez ok. 45 minut. Po wysuszeniu dłoni zsuwamy skórki z płytki - rogiem ręcznika lub specjalną szpatułką do manicure, zw. kopytkiem. Przed pomalowaniem paznokci dobrze jest nałożyć podkład pod lakier.

 • "Metoda 2" - Jeżeli wciągu dnia nie mamy tyle czasu, by moczyć dłonie przez 45 minut, możemy drugim równie dobrym sposobem przywrócić gładkość naszej skórze na dłoniach - wystarczy nasmarować dłonie oliwką z oliwek, następnie włożyć wełniane rękawiczki, po czym rękawiczki gumowe i przespać się do rana z takim kompresem. Zaleca się by czynność tę powtarzać raz na dwa tygodnie.

Szczególnie jesienią i zimą wskazane są kąpiele w roztworze soli - na litr ciepłej niegorącej wody dajemy dwie garści soli. Ważne jest także w tym okresie natłuszczanie naszych dłoni by nie dopuścić do ich odmrożenia.

Do góryˆ

Zanim założysz Tipsy!!!

Jeżeli zdecydujemy się na założenie tipsów musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach:

 • przed umówieniem się na wizytę u kosmetyczki pamiętajmy, aby dłonie nie były w ten dzień moczone (zmywanie, pranie ręczne, używanie jakichkolwiek detergentów w tym dniu stoi na przeszkodzie w założeniu tipsów),
 • paznokcie nie powinny być obgryzione lub garbate (w niektórych przypadkach istnieje możliwość założenia tipsów na takie paznokcie, po uprzedniej konsultacji z kosmetyczką)
 • paznokcie nie powinny być chore: grzybica i inne dolegliwości wymagające leczenia eliminują założenie tipsów, a nie stosowanie się do tych zaleceń może często przynieść więcej szkód niż pożytku z ładnie wyglądających dłoni,
 • nie zakładamy tipsów podczas zażywania niektórych leków bowiem leki i substancje chemiczne zawarte w nich mogą wpływać także na płytkę paznokcia a tym samym być przyczyną odpadania tipsów,
 • przed wizytą u kosmetyczki w celu założenia tipsów paznokcie nie powinny być wcześniej lakierowane lakierami lub odżywkami w lakierze,
 • sztuczne, przyklejane paznokcie, które możemy nabyć w każdym niemal kiosku ruchu, także eliminują założenie w danym dniu tipsów (w takim przypadku należy usunąć sztuczne paznkcie i dać "odpocząć" płytce paznokcia przed założeniem tipsów),
 • w dniu zakładania tipsów nie jest wskazane wycinanie skórek.

Zastosowanie się do powyższych rad pozwala nam uniknąć rozczarowania i ewentualnych problemów z "odkelejącymi" się tipsami. Pamiętajmy, że decyzja o założeniu tipsów powinna byś świadoma i przemyślana, dzień założenia wybrany w/g powyższych wskazówek, a z pewnością będziemy cieszyć się ładnie wyglądającycmi dłońmi. Nie ulegajmy emocjom wywołanym ładnym wyglądem tipsów u koleżanki, czy przyjaciółki i nie zapominajmy, że nawet najlepsze środki, kleje i założenie tipsa, na nic się nam zda, gdy użyty w porannych porządkach "domestos" i brak rękawic ochronnych sprawi, że tips przy pierwszym naprężeniu "odskoczy" od płytki. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, iż nasza kosmetyczka jest fachowcem w swojej dziedzinie, a tym samym umie rozpoznać przyczyny odklejeń tipsów i ewentualnych innych problemów z nimi związanych. Szczerość wobec niej z pewnością nam się opłaci choćy ze względów finansowych. Musimy mieć świadomość, że tak samo jak nam, tak i naszej kosmetyczce zależy byśmy były zadowolone z usługi, więc jeśli ewentualna reklamacja jest uzasadniona z pewnością zostanie uznana (nie uznana reklamacja i tak narazi nas na koszt naprawy, a przy okazji zostawi po nas przykre wrażenie).

Oprócz tego należy także przemyśleć decyzję o długości tipsów. Ich długość będzie zależała od tego jakie prace i czynności wykonują Panie w ciągu dnia. Zdarza się, że zakładamy dłuższe tipsy bo wydają się nam ładniejsze, lecz nie przyzwyczajone i obciążone licznymi obowiązkami domowymi po dwóch, trzech dniach wracamy do kosmetyczki z prośbą o ich skrócenie - to nie potrzebny wydatek, wynikający właśnie z nieprzemyślenia kwestii długości tipsów. Oszczędźmy sobie takich właśnie wydatków, tym bardziej, że założony tips będzie nam rósł wraz z naszym paznokciem, więc już w krótce będziemy mieli okazję sprawdzić na sobie jak sprawdzą się dłuższe tipsy.

Do góryˆ

Masz już Tipsy i co teraz ?

Założyliśmy tipsy i teraz cieszymy się pięknym wyglądem naszych dłoni... Nie potrwa to jednak długo, jeśli nie będziemy się stosować do poniższych wskazówek.

Tipsy tak samo, jak nasze własne paznokcie, wymagaja właściwej dbałości i pielęgnacji. Brak tej kosmetyki sprawi, że bardzo szybko zaczną wyglądać na zaniedbane i zamiast zdobić naszą dłoń zaczną ją szpecić. Wiele Pań zakładających po raz pierwszy tipsy sprawia wrażenie, jakby oczekiwały, że przez kolejne kilka miesięcy ich dłonie zawsze będą wyglądać pieknie, a one same już nic nie muszą przy nich robić. Nic bardziej mylnego. Tips rośnie wraz z naszym paznokciem, rysuje się o przedmioty codziennego użytku, poddany jest wpływowi środków chemicznych zawartych w środkach kosmetycznych, detergentach itp. Wiele z tych środków jest wręcz szkodliwa dla tipsa, ale nie tylko dla niego samego, bowiem skóra dłoni także "cierpi" w kontaktach z nimi. Nosząc tipsy zapominamy o tym, iż nie są one częścią naszego ciała, a więc w roztargnieniu czasem narażamy się same na ich utratę. By uniknąć tego i sprawić, że nasze tipsy będą nas cieszyć dłużej niż tylko dzień, w którym je założyliśmy, poniżej znajdą Panie kilka rad i wskazówek:

 • Z czasem podczas noszenia tipsów zachodzi konieczność ich podpiłowania. Wykonujemy tę czynność używając najlepiej pilników papierowych. Większość kosmetyczek oferuje swoim klientkom w sprzedaży specjalistyczne pilniki firm, których same używają. Warto przemyśleć taki zakup, gdyż pilniki te są sprawdzonymi narzędziami i często wielokrotnie przewyższają swoją jakością te, które można nabyć w sklepach (wizualnie się nieraz od siebie niczym nie różnią ,natomiast jakością znacznie).
 • Tipsów NIE OBCINAMY ani cążkami ani nożyczkami. Nie stosowanie się do tego zakazu może spowodować popękanie żelu na całym tipsie jak i samego tipsa. Jeśli tips wymaga skrócenia to tylko go spiłowujemy.
 • Jeżeli chcemy przemalować paznokcie, używajmy zmywaczy przeznaczonych do tipsów lub zmywaczy glicerynowych. Wszelkie zmywacze zawierające aceton, mogą spowodować odklejenie się tipsa, czego z pewnością sobie nie życzymy.
 • Przy pracach domowych np. mycie okien, mycie podłóg, szczególnie gdy używamy ostrych środków z oznaczeniem "stosować w rękawicach ochronnych" zakładamy rękawiczki. Chroni to nie tylko nasze paznokcie ale i skórę dłoni.
 • Uważamy przy otwieraniu lodówki, drzwi do samochodu, na wszelkiego rodzaju sytuacje, kiedy nasze dłonie mogą ześliznąć się z chwytanego przedmiotu. Często w takich chwilach, chcąc szybko chwycić drzwiczki lub inny przedmiot, zachaczamy tipsem powodując jego urwanie. Takie spontaniczne odruchy, jak dotąd, są najczęstszą przyczyną oderwań tipsa. Pamiętajmy o tym, gdyż reklamacje nie uwzględniają tych przypadków, a tak utracony tips pozostawia po sobie charakterystyczny ślad - dobrze znany każdej kosmetyczce.
 • Pamiętajmy przy otwieraniu szuflady, że nasze palce teraz są dłuższe, więc możemy uderzyć tipsem o przednią ściankę szuflady, co doprowadzi do pęknięcia żelu lub też do jego wyrwania, nie wspominając już o bólu jaki temu towarzyszy.
 • Nie należy wkładać butów pomagając sobie palcami, od tego są łyżki do obuwia.
 • Dopełnienie - czyli dolanie żelu na odrastające już paznokcie wykonuje się miedzy 3-4 tygodniem noszenia, jest to jednak uzależnione od indywidualnego dla każdej Pani wzrostu paznokci.

Stosując się do powyższych rad będą mogły Panie normalnie funkcjonować wykonując każdą czynność w swoim domu, a radość z posiadania pięknych, zadbanych i ładnie wyglądających dłoni i paznokci towarzyszyć będzie Paniom znacznie dłużej, niż tylko podczas wizyty u kosmetyczki.

Jeśli mają Panie jakiekolwiek pytania proszę o kontakt e-mail lub na gg. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie !!!

Do góryˆ

 

  Menu:  
   
   
   
   
     
  Stylizacja Paznokci:  
   
   
   
   
   
     
  Usługi kosmetyczne:  
   
   
   
     
  Fryzjer:  
   
   
 
Ciekawostki
 
     
Copyright © 2004 www.gkstyl.za.pl
Webdesign: webmen
Ostatnia aktualizacja: 24.08.2006 r
Hosting:
www.za.pl